UWAGA! Dołącz do nowej grupy Wschowa - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Stanisław Mocek


Stanisław Mocek, urodzony 1 listopada 1964 roku we Wschowie, jest polskim socjologiem oraz politologiem. Posiada tytuł doktora habilitowanego nauk politycznych oraz jest nauczycielem akademickim, który odgrywa istotną rolę w polskiej edukacji wyższej. Aktualnie pełni funkcję rektora Collegium Civitas w Warszawie, gdzie przyczynia się do rozwoju nauki oraz kształcenia młodych adeptów wiedzy.

Życiorys

Stanisław Mocek jest wybitnym pracownikiem naukowym, pełniącym funkcję docenta w Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk w Zakładzie Systemów Społeczno-Politycznych. Dodatkowo, jest profesorem w Collegium Civitas mieszczącym się w Warszawie.

W swojej karierze medialnej zajmuje się redakcją, będąc redaktorem naczelnym kwartalnika „Animacja Życia Publicznego” oraz rocznika naukowego „Zoon Politikon”. Mocek jest również współzałożycielem i aktywnym członkiem zespołu redakcyjnego czasopism „Politicus” oraz „Polis”.

Jako autor i współautor, Mocek przygotował liczne prace naukowe, w tym książki, a także ponad 30 artykułów, recenzji oraz raportów, które ukazały się w renomowanych pismach naukowych. Jego publikacje można znaleźć w takich magazynach jak „Kultura i Społeczeństwo”, „Studia Polityczne”, „Dzieje Najnowsze” oraz „Kultura Współczesna”.

Wybrane publikacje

Oto przegląd wybranych publikacji Stanisława Moceka, które znacząco wpłynęły na myśl polityczną i dziennikarską w Polsce:

  • Moralne podstawy życia politycznego, wyd. Instytut Studiów Politycznych PAN, Warszawa 1997,
  • Dziennikarstwo, media, społeczeństwo (redakcja naukowa), wyd. Instytut Studiów Politycznych PAN i Collegium Civitas, Warszawa 2005,
  • Dziennikarze po komunizmie. Elita mediów w świetle badań społecznych, wyd. Scholar, Warszawa 2006,
  • Terroryzm w medialnym obrazie świata (redakcja naukowa wraz z Krzysztofem Liedelem), wyd. TRIO, Warszawa 2010.

Przypisy

  1. Władze Collegium Civitas. civitas.edu.pl. [dostęp 05.10.2012 r.]
  2. Zakład Systemów Społeczno-Politycznych. isppan.waw.pl. [dostęp 05.10.2012 r.]
  3. Animacja Życia Publicznego. Analizy i rekomendacje. Zeszyt CBSiPL nr 1-2/2010. decydujmyrazem.pl. [dostęp 05.10.2012 r.]
  4. Rocznik naukowy "Zoon Politikon" nr 1/2010. decydujmyrazem.pl. [dostęp 05.10.2012 r.]

Oceń: Stanisław Mocek

Średnia ocena:4.96 Liczba ocen:17